KOLLÁR: Rusko nakoniec na vojnu proti Ukrajine ťažko doplatí
PREHRAŤ

KOLLÁR: Rusko nakoniec na vojnu proti Ukrajine ťažko doplatí

Ukrajinci sú náš civilizačný rámec, majú rovnaké kresťanské hodnoty, rovnaké postavenie žien, je to úplne inak postavené ako Afrika, komentuje migráciu z Ukrajiny Boris Kollár

Bratislava 18. marca (Teraz.sk) – Ruská federácia na svoje rozhodnutie vojensky napadnúť Ukrajinu napokon ťažko doplatí. Je však dôležité, aby sme kvôli tomuto kroku nezačali nenávidieť obyčajných Rusov, ktorí zaň zodpovednosť nenesú. V diskusii na TASR TV to zdôraznil predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár.

„Niektoré veci sa nedajú odškriepiť. Môžeme sa tu baviť o všeslovanskej vzájomnosti, ale tu Slovan napadol Slovana a je jasné, kto je agresor. Je to hrubý akt agresie voči štátu, ktorý k tomu nedal žiadnu príčinu,“ povedal Kollár. Dodal, že voči tejto agresii sa slovenský parlament jasne postavil svojim vyhlásením už 25. februára, získalo vtedy v parlamente väčšiu ako ústavnú väčšinu, vrátane väčšiny opozície, a proti nehlasoval ani jeden poslanec. „Tu sa nezomkol iba náš parlament, ale celý svet a vyslal jasný signál,“ zdôraznil Kollár.

Zároveň ale odmieta, aby boli ľudia perzekuovaní len na základe toho, že patria k ruskému národu. „Je mi ľúto obyčajných Rusov, ktorí za to absolútne nemôžu,“ tvrdí.

Viac čítajte tu.