B. KOLLÁR: Ak poviem 'tá blbá slniečkarská strana', mohli by ma stíhať
PREHRAŤ

B. KOLLÁR: Ak poviem 'tá blbá slniečkarská strana', mohli by ma stíhať

To, ako sa majú poslanci v parlamente správať, by mali hodnotiť vo voľbách voliči. Ak budú chcieť v NR SR vulgárnych poslancov, treba to rešpektovať, povedal v TABLET.TV B. Kollár zo Sme rodina.

Bratislava 25. apríla (Teraz.sk) – Hnutie Sme rodina v parlamente nepodporilo protixtrémistický zákon, je proti tomu, aby za svoje výroky dostali poslanci ĽS-NS Milan Mazurek a Stanislav Mizík tisíceurové pokuty a nepodporuje ani obmedzenie výrokovej imunity v parlamente. Podľa lídra hnutia Borisa Kollára totiž by sa totiž mali sankcionovať len tie výroky, ktoré vyslovene vyzývajú k násiliu, k útoku na fyzickú osobu alebo skupinu obyvateľov. Povedal to v diskusii v TABLET.TV.

„Vidíme tam stratu slobody vyjadrovania sa. Ten zákon je Kladivo na čarodejnice, dáva vládnej koalícii právo postihnúť kohokoľvek,“ komentoval Kollár protiextrémistický zákon z dielne ministersky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most – Híd). „Povedzme, že by tu bola Strana slniečkárov a ja by som povedal: ´Tá blbá slniečkárska strana.´ Už to je ohraničenie určitej skupiny a keby niekto chcel, môže ma začať trestne stíhať,“ tvrdí Kollár. „Pozrite sa, ako sa dnes zneužíva polícia. A ešte im dáme do rúk takýto nástroj,“ vyhlásil.

Sme rodina v pléne parlamentu nepodporila ani pokuty, ktoré mandátový a imunitný výbor navrhol dvom poslancom ĽS-NS za protiislamské výroky. „Samozrejme, že sme proti týmto výrokom. Ale určite nie sme zato, aby ich pokutovali. Keď raz platí imunita, tak ju majú mať a môžu si teoreticky hovoriť čokoľvek, ak nenabádajú k rasovej neznášanlivosti alebo k fyzickému útoku voči osobe alebo skupine obyvateľstva,“ povedal Kollár.

Viac čítajte tu.