M.MIHALDA: Vzťahy SAMOSPRÁV na dolných Kysuciach sú nadštandardné
PREHRAŤ

M.MIHALDA: Vzťahy SAMOSPRÁV na dolných Kysuciach sú nadštandardné

Konštatoval to v relácii SAMOSPRÁVA tu a teraz primátor Kysuckého Nového Mesta.

Kysucké Nové Mesto 20. mája (TASR) – Mestá a obce na Kysuciach trápia predovšetkým problémy s dopravnou infraštruktúrou. Aj táto téma je silným impulzom pre ich nadštandardnú spoluprácu. Konštatoval to v relácii Samospráva tu a teraz primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda.

„Vzťahy na dolných Kysuciach sú veľmi dobré, dokonca by som povedal, že nadštandardné. Okolo nás je dvanásť obcí, s ktorými spolupracujeme a vidno to už aj na projektoch. Hoci v poslednom období najmä v oblasti športu a kultúry sa to pozastavilo, aj tak máme spoločné témy ako doprava či budovanie cyklotrasy na Kysuciach,“ konštatoval primátor.

Vyzdvihol aj skutočnosť, že podľa svojich možností na tento projekt prispievajú aj obce, ktorých sa napríklad priamo táto výstavba nedotýka. Verí, že projekt bude prospešný pre celý región.

Výrazne ocenil spoluprácu samospráv pri riešení nepriaznivej dopravnej situácie na Kysuciach. Nosnou témou sa stala predovšetkým výstavba diaľnice v tejto oblasti. Spoločne postupujú pri rokovaniach so štátnymi orgánmi,  Národnou diaľničnou spoločnosťou i VÚC.

„Situácia čo sa týka dopravy je v súčasnosti je veľmi kritická. Potešilo nás však, že vyšla aktualizácia priorít výstavby a Kysuce majú v tomto harmonograme dostať miesto, ktoré im prináleží a to je predovšetkým výstavba D-3,“ uviedol  Mihalda.

Samosprávy na Kysuciach čakajú aj na nové programovacie obdobie, a plánujú sa aktívne zapájať do projektov, pričom chcú využívať doterajšiu dobrú spoluprácu.

"Pripravujeme niekoľko projektových dokumentácií za mesto i za okolité obce, ktoré sa majú týkať predovšetkým výstavby a rekonštrukcií ciest a chodníkov. Tak isto sa pripravujeme na realizáciu projektových dokumentácií na športoviská, pretože tie na dolných Kysuciach chýbajú. Veríme, že budeme úspešní a získame nejaké prostriedky na ich budovanie,“ uzavrel primátor Kysuckého Nového Mesta.