ZÁZNAM: Premiérovi sa nepáči, že poslanec Gyimesi nerešpektuje jeho názor
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Premiérovi sa nepáči, že poslanec Gyimesi nerešpektuje jeho názor

Pozrite si záznam.

Bratislava 1. júna (TASR) - Premiérovi Eduardovi Hegerovi sa nepáči, že poslanec Národnej rady SR György  Gyimesi (obaja OĽANO) nerešpektuje jeho požiadavku, aby stiahol návrh zakazujúci vyvesovať symboly hnutí či komunít propagujúcich sexuálnu orientáciu.
      "Každý si je strojcom svojho šťastia, božie mlyny melú pomaly, ale isto," uviedol premiér. Nie je podľa neho v poriadku, že Gyimesi nerešpektuje názor predsedu vlády. "A podľa toho sa zariadim," dodal Heger.
      Gyimesi predložil s nezaradeným poslancom Tomášom Tarabom do parlamentu zákaz vyvesovať symboly hnutí, organizácií, komunít a ideológií propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie na budovách a v budovách štátnych orgánov a inštitúcií vrátane sídla verejného ochrancu práv.
      Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič označil Gyimesiho návrh za správny, zneužívať štátne budovy na šírenie "propagandy" akejkoľvek sexuálnej orientácie podľa neho nie je v súlade s verejným záujmom.
      Premiér Heger považuje novelu za polarizujúcu spoločnosť a vyzval Gyimesiho, aby návrh stiahol. Šéf vládneho kabinetu zároveň hovorí o porušení koaličných pravidiel. Gyimesi mu odkázal, že si premiéra síce váži, ale návrh nestiahne.