TOMÁŠ: Pri opatreniach proti zdražovaniu politikárčiť nebudeme
PREHRAŤ

TOMÁŠ: Pri opatreniach proti zdražovaniu politikárčiť nebudeme

Vláda už nemá energiu riešiť potreby ľudí a firiem. Mnoho ľudí sa môže dostať na okraj sociálnej priepasti a firmy môžu prepúšťať, povedal v TASR TV E.Tomáš (Hlas-SD).

Bratislava 26. augusta (Teraz.sk) – Ak budú vládne opatrenia naozaj riešiť problémy spojené s energetickou krízou alebo vysokou infláciou, získajú v parlamente aj podporu poslancov z Hlasu-SD. V TASR TV to povedal podpredseda strany Erik Tomáš.

Vláda podľa neho stratila dva mesiace riešením vzájomných sporov a nemá už energiu na riešenie potrieb ľudí a firiem. V oblasti prijímania opatrení na zníženie dôsledkov zdražovania energií a tovarov preto podľa Tomáša za susednými európskymi štátmi zaostávame. „Mnoho ľudí sa môže dostať na okraj sociálnej priepasti a firmy môžu prepúšťať,“ upozornil s tým, že sa to vo viacerých prípadoch deje už dnes.

Hlas-SD podľa Tomáša z opozičných lavíc predkladá návrhy opatrení na každej parlamentnej schôdzi a je pripravený pragmaticky pristúpiť aj k návrhom vlády. „Samozrejme, ak by išlo o rozumné a racionálne opatrenia, tak by sme nepolitikárčili,“ podčiarkol.

Viac čítajte tu.