ZÁZNAM: J. Naď: Vzťahy Slovenska a Č. Hory sú dobré, urobíme všetko pre jej vstup do EÚ
PREHRAŤ

ZÁZNAM: J. Naď: Vzťahy Slovenska a Č. Hory sú dobré, urobíme všetko pre jej vstup do EÚ

Pozrite si záznam.

Bratislava 13. septembra (TASR) - Bilaterálne vzťahy s Čiernou Horou sú dlhodobo na dobrej úrovni. Slovensko urobí čo najviac pre to, aby sa Čierna Hora stala súčasťou Európskej únie (EÚ). Deklaroval to minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) po utorkovom stretnutí s čiernohorským ministrom obrany Raškom Konjevičom.  
      "Hovorili sme spoločne o modernizácii ozbrojených síl v oboch krajinách, o výcviku, spolupráci obranného priemyslu, ale tiež o tom, že SR považuje západný región za dôležitý pre bezpečnosť a stabilitu situácie v celej Európe. SR urobí všetko pre to, aby čo najviac urýchlila vstup Čiernej Hory do EÚ, kde určite patrí," vyhlásil Naď.
      Konjevič Naďovi poďakoval za pozvanie aj podporu Slovenska Čiernej Hore pri integrácii do EÚ. "Pomoc sa nedá zmerať, je veľmi cenná a má obrovský zmysel najmä dnes," povedal. Je podľa neho dôležité, aby najmä najbližší susedia a partneri pochopili význam Západného Balkánu. "To bolo mojím dnešným apelom - pozerajte sa na Západný Balkán, je to dôležitý bod, pretože môže predstavovať motív pre destabilizáciu regiónu," doplnil.
      Ministri sa tiež zhodli, že vstup Čiernej Hory do NATO bol správnym krokom, čo sa prejavilo aj v postoji voči Ukrajine.       Diskusie boli podľa Naďa užitočné, plodné a preukazujú blízke vzťahy, ktoré má Slovensko a Čierna Hora dlhodobo. "Bilaterálne vzťahy medzi rezortmi budeme naďalej rozvíjať," dodal Naď.