ZÁZNAM: NRSR: Poslanci ukončili diskusiu k odvolávaniu Mikulca,hlasovať by mali v stredu
PREHRAŤ

ZÁZNAM: NRSR: Poslanci ukončili diskusiu k odvolávaniu Mikulca,hlasovať by mali v stredu

Pozrite si záznam.

Bratislava 13. septembra (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili diskusiu o návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Zároveň ukončili aj mimoriadne rokovanie. Hlasovať o vyslovení nedôvery Mikulcovi by malo plénum na nasledujúcej riadnej schôdzi.
      Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) v závere dňa avizoval, že o návrhu by mohli poslanci hlasovať pravdepodobne v stredu (14. 9.) o 11.00 h. Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský povedal, že hoci má výhrady voči Mikulcovej práci, za jeho odvolanie nezahlasuje. Podotkol, že je viazaný koaličnou zmluvou. Odvolanie ministra vnútra zrejme nepodporí ani SaS. Šéfka poslaneckého klubu liberálov Anna Zemanová uviedla, že sa o tom ešte budú baviť na klube.
      Riadna schôdza parlamentu by mala nasledovať v stredu ráno. SaS si chce pri jej otváraní urobiť prieskum o tom, ktorí opoziční poslanci budú podporovať menšinovú vládu. Na prvý pokus neplánuje podporiť otvorenie schôdze.
      Predsedu poslaneckého klubu OĽANO Michala Šipoša prekvapuje, že sa SaS po odchode z vlády chystá schôdzu blokovať. Dodal, že OĽANO nemá žiadne dohody s nikým mimo trojkoalície a jej bývalých poslancov o prezentovaní sa na schôdzi.