ŠIMEČKA: PS podporí vyslovenie nedôvery Igorovi Matovičovi
PREHRAŤ

ŠIMEČKA: PS podporí vyslovenie nedôvery Igorovi Matovičovi

Koalícia a SaS sú natoľko rozhádaní a parlament je natoľko chaotický, že si nie som istý, či by vôbec nejaké dohody platili, povedal líder Progresívneho Slovenska M. Šimečka.

Bratislava 24. septembra (Teraz.sk) – Podpredseda Progresívneho Slovenska (PS) Tomáš Valášek bude v parlamente hlasovať za vyslovenie nedôvery ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) a na podporu PS sa automaticky nemôže spoliehať ani vláda ako taká. V TASR TV to povedal predseda PS a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka.

Ak by bol do parlamentu podaný návrh na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády a tým aj celému kabinetu, PS by zvažovalo konkrétne okolnosti toho, kto a z akých dôvodov takýto návrh podal. „Ale nebudeme dávať vláde bianko šek a garantovať, že by sme ju podporili určite,“ upozornil Šimečka.

Na otázku, či neuvažujú o rokovaniach s predstaviteľmi menšinového kabinetu o rámcoch nejakej systematickejšej podpory, povedal, že takéto úvahy síce boli, ale je otázne, či by to malo zmysel. „Koalícia a SaS sú natoľko rozhádaní a parlament je natoľko chaotický, že si nie som istý, či by vôbec nejaké dohody platili. Skúšali sme to v minulosti a ukázalo sa, že sa tomu nedá veľmi dôverovať,“ tvrdí Šimečka.

Viac čítajte tu.