HRABKO: Nikomu septembrové voľby nevyhovujú tak, ako Smeru-SD
PREHRAŤ

HRABKO: Nikomu septembrové voľby nevyhovujú tak, ako Smeru-SD

Ak Peter Pellegrini nezvýši svoju politickú aktivitu, je len otázkou času, kedy Smer-SD v prieskumoch predbehne Hlas-SD, povedal v TASR TV Juraj Hrabko.

Bratislava 16. marca (Teraz.sk) – Výzva Roberta Fica (Smer-SD) prezidentke Zuzane Čaputovej, aby vymenovala úradnícku vládu a podporila opozíciu v snahe presadiť skorší termín predčasných volieb, je politicky účelová. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Predseda Smeru-SD sa podľa neho snaží voličom pripomenúť, že jeho strana podporuje čo najskorší termín volieb a že za pretrvávanie dočasne poverenej vlády pri moci je zodpovedná hlava štátu. „Paradoxom je, že nikomu septembrové voľby nevyhovujú tak, ako Smeru. V septembri už ľudia môžu naozaj byť frustrovaní natoľko, že Smer podporia vo vyššej miere,“ povedal Hrabko.

Vláda je podľa neho z objektívnych dôvodov v komplikovanej situácii a ak počas troch rokov väčšinu voličov svojou politikou presvedčiť nedokázala, v čase straníckej rivality v priebehu volebnej kampane to dokáže zvrátiť už len ťažko. „Všetko bude padať na hlavu vlády, ale s tým dôvetkom, že je za to zodpovedná prezidentka, ktorá mohla vo vhodnom čase vládu vymeniť a postaviť úradnícku. Bolo zlé a horšie riešenie a pani prezidentka si vybrala to horšie,“ tvrdí Hrabko.

Viac čítajte tu.