ZÁZNAM: Hlas vyzýva premiéra, aby zabránil vyplácaniu zlatých padákov v štátnych firmách
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Hlas vyzýva premiéra, aby zabránil vyplácaniu zlatých padákov v štátnych firmách

Pozrite si záznam.

Bratislava 24. mája (TASR) - Mimoparlamentný Hlas-SD vyzýva premiéra Ľudovíta Ódora, aby nariadil ministrom preveriť stav prerozdeľovania zisku v štátnych podnikoch a zabránil prípadnému vyplácaniu mimoriadne vysokých odmien, tzv. zlatých padákov. Poukazuje na pokus vyplatiť si takmer 1,5-miliónové odmeny v štátnom podniku Letové prevádzkové služby (LPS) SR napriek žalobe zamestnancov pre nevyplatené peniaze. Predseda Hlasu a poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini o tom informoval na stredajšej tlačovej konferencii.
        "Chcem vyzvať a apelovať na všetkých ministrov úradníckej vlády, aby urýchlene cez výkon akcionárskych práv zistili stav v ostatných akciových spoločnostiach, pretože sme v období, kedy boli podané daňové priznania a mnohé dozorné rady a predstavenstvá rozhodujú o rozdelení zisku. Časť tohto zisku si mnohí budú chcieť pripísať na svoje účty ako odmenu za podľa nich skvelo vykonanú prácu," uviedol Pellegrini. Nominantov štátu k tomu môže podľa neho motivovať aj koniec vlády Eduarda Hegera, keďže vo funkciách môžu čoskoro skončiť.
        Od členov vlády odborníkov by tiež líder Hlasu uvítal, keby sa dopredu vzdali odstupného, na ktoré majú nárok po odchode z funkcie alebo ho venovali na charitatívne účely. Výzvu zdôvodnil ich krátkym pôsobením vo funkciách.