BOŽIK: Politici ZMOS-u sľúbili odsunúť rušenie nemocničných oddelení
PREHRAŤ

BOŽIK: Politici ZMOS-u sľúbili odsunúť rušenie nemocničných oddelení

Zdravotnícka reforma podľa Božika počítala s posilnením veľkých zdravotníckych centier, ktoré by prevzali časť činností vykonávaných doteraz v malých nemocniciach. To sa však nestalo.

Bratislava 5. októbra (Teraz.sk) – Väčšina politických strán, ktoré postúpili do parlamentu, sa prihlásila k memorandám, alebo priamo podpísala memorandá Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). V nich sa politici okrem iného zaviali podporiť odsunutie rušenia oddelení v dôsledku optimalizácie siete nemocníc o dva roky. V TASR TV to potvrdil predseda ZMOS-u a zároveň primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Zdravotnícka reforma podľa neho pôvodne počítala s posilnením veľkých zdravotníckych centier, ktoré by prevzali časť činností vykonávaných doteraz v malých nemocniciach.

S výnimkou výstavby súkromnej nemocnice Bory však podľa Božika žiadne posilňovanie kapacít veľkých centier nenastalo, pričom s rušením niektorých oddelení v prvých piatich nemocniciach sa počíta už od začiatku budúceho roka. „Ukážte mi, ktoré veľké centrum štát postavil preto, aby menšie nemocnice mohli byť utlmované? Aká bude sieť rýchlej zdravotníckej pomoci?,“ pýta sa predseda ZMOS-u.

Viac čítajte tu.