ZÁZNAM: Kmec: Na obnovu domov poškodených krupobitím a zemetrasením pôjde 15 miliónov eur
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Kmec: Na obnovu domov poškodených krupobitím a zemetrasením pôjde 15 miliónov eur

Pozrite si záznam.

Bratislava 2. novembra (TASR) - Z plánu obnovy pôjde 15 miliónov eur na obnovu domov poškodených krupobitím a zemetrasením na východe Slovenska. Opravených bude môcť byť najviac 1000 postihnutých domov. Výška príspevku bude na jeden dom predstavovať sumu 15.000 eur. Po rokovaní vlády o tom informoval podpredseda vlády SR pre plán obnovy a odolnosti Peter Kmec (Hlas-SD).
        "Pôjde o mimoriadnu výzvu, ktorá bude geograficky limitovaná na oblasti postihnuté krupobitím z júla tohto roku a potom následne zemetrasenia. Pôjde o obytné domy," priblížil Kmec. Výzva podľa neho bude vyhlásená začiatkom budúceho týždňa. "Našli sme tam túto možnosť, ako pomôcť popri štátnom príspevku, ktorý sa pripravuje na úrovni vlády, aj z plánu obnovy a odolnosti a budeme hľadať, samozrejme, ešte ďalšie zdroje," podotkol Kmec. Obnova domu sa má týkať zelených riešení, ako sú zatepľovanie, solárne panely alebo tepelné čerpadlá.
        "Od budúceho týždňa budeme súčinní s tým, aby naozaj táto schéma vedela byť čo najrýchlejšie spustená, aby sme reálne dodali pomoc dotknutým obciam, občanom a aj ostatným inštitúciám," povedal minister životného prostredia Tomáš Taraba (SNS).