ZÁZNAM: Krajčí: Odmietame odsun zavedenia maximálnych čakacích dôb na operácie
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Krajčí: Odmietame odsun zavedenia maximálnych čakacích dôb na operácie

Pozrite si záznam.

Bratislava 22. decembra (TASR) - Hnutie Slovensko odmieta ďalšie odsúvanie termínu prijatia maximálnych čakacích lehôt na operácie k vybraným diagnózam. Tvrdí, že to bude mať za následok ďalšie zbytočné úmrtia. Poslanci hnutia kritizujú predložený návrh novely zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti.
        "Pripravili sme spoločne s odborníkmi zákon, ktorý mal zabezpečiť právo pre pacientov byť zoperovaný včas v prípade 700 diagnóz. Bol schválený pred dvomi rokmi. Tieto diagnózy boli následne definované priamo ministerstvom zdravotníctva pred vyše rokom. Ministerka ide teraz toto právo pacientom zobrať. Ďalší rok budú pacienti zbytočne umierať," uviedol na tlačovej konferencii poslanec parlamentu a exminister zdravotníctva Marek Krajčí (Slovensko, Za ľudí, KÚ). Dodal, že to vyhovuje súkromným poisťovniam, pretože môžu generovať vyšší zisk.
        O novele rokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní. Hovorí o tom, že optimalizácia siete nemocníc bude zatiaľ pokračovať za plného rozsahu poskytovania zdravotnej starostlivosti vo všetkých nemocniciach na prechodné obdobie. Zároveň sa má posunúť dátum zavedenia maximálnych čakacích dôb na operácie.