ZÁZNAM: Mikulec: Koalícia nás nepresvedčila, že Šutaj Eštok na svoj post patrí
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Mikulec: Koalícia nás nepresvedčila, že Šutaj Eštok na svoj post patrí

Pozrite si záznam.

Bratislava 29. novembra (TASR) - Koalícia podržala ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) vo funkcii, hoci sa jej nepodarilo argumentami presvedčiť o tom, že patrí na tento post. Tvrdí to poslanec Národnej rady (NR) SR Roman Mikulec (Slovensko, Za ľudí, KÚ). Zdôraznil, že minister porušil zákon a svoju činnosť prispôsobil predvolebným sľubom premiéra Roberta Fica (Smer-SD) o pomste čestným vyšetrovateľom, ktorí vyšetrovali kauzy týkajúce sa Smeru-SD a Hlasu-SD.
        Mikulec na stredajšej tlačovej konferencii pripomenul, že Šutaj Eštok pristúpil neeticky k vyhodeniu policajného prezidenta Štefana Hamrana, kritizoval aj jeho prístup k vyšetrovateľom, tzv. čurillovcom. Koalícia ich podľa neho dehonestuje len preto, že vyšetrovali kauzy týkajúce sa Smeru-SD a Hlasu-SD. Hoci sa teraz nepodarilo ministra odvolať, Mikulec avizuje, že to budú skúšať ďalej.
        Za opozičný návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra hlasovalo v stredu len 61 poslancov zo 136 prítomných. Opozícia ho chcela odvolať za čistky v polícii, ako aj za porušovanie zákona pri postavení vyšetrovateľov mimo služby. Vláda s vyslovením nedôvery nesúhlasila.