ZÁZNAM: Finančná správa predstavila novú aplikáciu na overovanie pokladničných dokladov
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Finančná správa predstavila novú aplikáciu na overovanie pokladničných dokladov

Pozrite si záznam.

 Bratislava 1. decembra (TASR) - Finančná správa SR predstavila novú aplikáciu na overovanie pokladničných dokladov ePeňaženka. Jej cieľom je zefektívnenie nahlasovania podvodných konaní pri evidovaní tržby, a to prostredníctvom eKasy. Je v plnom vlastníctve štátu, pričom jej vývoj stál 24.000 eur a jej podpora na ďalší polrok 100.000 eur. Na piatkovej tlačovej besede o tom informoval prezident finančnej správy Jiří Žežulka.
        "Finančná správa prestavila vlastnú aplikáciu na skenovanie a uchovávanie bločkov. Sľubujeme si od nej to, že si ľudia budú častejšie overovať ich pravosť, pretože sa pri kontrolách prejavuje, že sa takéto falošné bločky objavujú. Chceli by sme preto motivovať verejnosť do väčšej kontroly," uviedol Žežulka.
        Aplikácia používateľovi tiež umožní uložiť a kedykoľvek si zobraziť detail pokladničného dokladu, napríklad pri reklamácii zakúpeného tovaru či služby. Podľa Žežulku taktiež nezbiera žiadne informácie o používateľovi.
        "Neriešime to, čo nakupujete, riešime iba predávajúceho. Z hľadiska GPDR sme vývoj aplikácie diskutovali s ministerstvom financií aj s Úradom na ochranu osobných údajov SR,". Zároveň používateľom ponúkame možnosť, aby si svoje bločky bezpečne uchovali a v prípade straty mohli reklamovať tovar iba na základe tejto aplikácie," dodal-