ZÁZNAM: SaS vyzýva M. Žilinku, aby zverejnil pripomienky k novele Trestného zákona
PREHRAŤ

ZÁZNAM: SaS vyzýva M. Žilinku, aby zverejnil pripomienky k novele Trestného zákona

Pozrite si záznam.

Bratislava 6. februára (TASR) - Poslanci opozičnej SaS vyzvali generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby zverejnil svoje pripomienky k novele Trestného zákona. Reagovali tak na Žilinkove vyjadrenie na sociálnej sieti, že svoje odborné a vecné legislatívne pripomienky uplatnil oficiálnym spôsobom a je na poslancoch, či ich zohľadnia.

"Boli by sme len radi, keby sme mohli zohľadniť jeho pripomienky, ale jeho pripomienky nepoznáme," skonštatoval poslanec Ondrej Dostál. Doplnil, že poznajú len všeobecné výhrady z listu, ktoré dostali na vedomie členovia ústavnoprávneho výboru. V ňom Žilinka upozornil na možný rozpor niektorých ustanovení s medzinárodnými záväzkami. Ďalší list adresovaný predsedovi parlamentu poslanci podľa Dostála nedostali.

Poslankyňa Mária Kolíková kritizovala, že v čase, keď sa má zo dňa na deň zásadne zmeniť Trestný zákon, trestný proces a ruší sa Úrad špeciálnej prokuratúry, generálny prokurátor je ticho a nežiada ani o vystúpenie v Národnej rade SR. "Toto ticho je naozaj ohlušujúce," komentovala. Vníma to tak, že Žilinka vytvára politickú hmlu na podporu vládnej koalície.