PREŠOV-PSK 11: Záznam zasadnutia Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK)
PREHRAŤ

PREŠOV-PSK 11: Záznam zasadnutia Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK)

Pozrite si záznam.
PSK: Poslanci schválili dotáciu pre mesto Humenné na kultúrno-komunitné centrum
        Prešov 12. februára (TASR) - Prešovskí krajskí poslanci na svojom pondelkovom rokovaní schválili dotáciu pre mesto Humenné na vybudovanie nového kultúrno-komunitného centra v rámci projektu Mesto kultúry 2024. Nové centrum s názvom Kultúrna trojbodka bude umiestnené pri centre voľného času a Vihorlatskej knižnici.
        "Mesto Humenné realizuje tento projekt na základe schválenia Fondu na podporu umenia. Tým, že Prešovský samosprávny kraj (PSK) má podpísané memorandum s mestom Humenné o podpore projektu Mesta kultúry, tak sa ho rozhodol podporiť účelovou dotáciou na realizáciu projektu, ktorého predmetom bude takzvaná Kultúrna trojbodka," uviedol vedúci odboru projektového riadenia Úradu PSK Ján Kocák.
        Nové centrum bude určené na realizáciu kultúrnych podujatí a prezentáciu umelcov, ale aj na neformálne vzdelávanie a voľnočasové aktivity občanov mesta. "Bude to priestor, v ktorom sa budú konať rôzne kultúrne a iné sprievodné podujatia. Ide o modulárny systém postavený z ekologických a recyklovateľných materiálov, ktorý zároveň bude veľmi vizuálne príťažlivý pre všetkých návštevníkov," doplnil Kocák.
        V exteriéri vznikne pódium, hľadisko, premietacia plocha a oddychovo-komunitná zóna s tienením. Poskytnutá dotácia zo strany PSK je 25.000 eur. Dofinancovanie projektového zámeru zabezpečí podľa Kocáka mesto Humenné.
        Mesto Humenné sa stalo Mestom kultúry na rok 2024. V jeseni o tom rozhodol Fond na podporu umenia. Víťaza vybral spomedzi troch finalistov. O titul bojovali ešte mestá Brezno a Šaľa. Humenné získalo z fondu podporu vo výške 279.808 eur. Stalo sa v poradí piatym Mestom kultúry, a to po Revúcej, Starej Ľubovni, Nových Zámkoch a Banskej Štiavnici.