RAŠI: Zo siedmich projektov s Maďarmi sa nedokončil iba slovenský
PREHRAŤ

RAŠI: Zo siedmich projektov s Maďarmi sa nedokončil iba slovenský

Keď odchádzala pani Remišová, boli nedočerpané tri miliardy. Bola to bezprecedentná situácia, povedal v TASR TV minister Richard Raši.

Bratislava 22. februára (Teraz.sk) – Zo siedmich spoločných slovensko – maďarských europrojektov sa dokončilo tých šesť, kde boli hlavným partnerom, obstarávateľom a zhotoviteľom Maďari. Nedokončený ostal jeden, kde sme túto úlohu mali my. V TASR TV to povedal minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Richard Raši (Hlas-SD).

Projekty medzištátnej spolupráce s využitím eurofondov sú pritom podľa neho dôležitým nástrojom boja proti vyľudňovaniu pohraničných regiónov. „Urobilo sa napríklad cestné spojenie cez most. Ľudia môžu cestovať za prácou do Maďarska alebo na Slovensko. Rodiny, čo žili na opačných stranách rieky sa teraz môžu za päť minút stretnúť,“ konštatoval minister. „To sú investície, ktoré nám zabezpečujú život v okrajových oblastiach Slovenska. Chceme, aby nám tam ľudia žili, všetci v mestách byť nemôžu,“ zdôraznil Raši.

Viac čítajte tu.