ŠIMEČKA: PS chce eurovoľby vyhrať, aby hlasom SR nebol Blaha a Danko
PREHRAŤ

ŠIMEČKA: PS chce eurovoľby vyhrať, aby hlasom SR nebol Blaha a Danko

Šimečka si myslí, že téma rušenia práva veta členských štátov Európskej únie v dôležitých otázkach zahraničnej politiky nie je aktuálne na stole a ešte dlho sa tam zrejme nedostane.

Bratislava 29. februára (Teraz.sk) – Progresívne Slovensko (PS) bolo víťazom volieb do Európskeho parlamentu (EP) v roku 2019 a chce ich vyhrať aj tento rok, aby sa najsilnejším hlasom Slovenska v tejto inštitúcii nestal Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Andrej Danko (SNS). V TASR TV to povedal predseda PS Michal Šimečka.

PS podľa neho venuje veľkú pozornosť príprave eurokandidátky, ktorú bude viesť bývalý predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor a popri súčasných europoslancoch PS Martinovi Hojsíkovi a Michalovi Wiezikovi na nej bude figurovať populárna moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová a diplomatka Ľubica Karvašová. „Smer-SD a vláda nemôžu mať všetko. Uvidíme, ako dopadnú prezidentské voľby. Ale aj v tých európskych nemôžeme dovoliť, aby najsilnejším hlasom Slovenska v Európskom parlamente bol Ľuboš Blaha alebo Andrej Danko,“ podčiarkol Šimečka.

Viac čítajte tu.