Drucker: Školy by mali mať od septembra o 4000 ľudí viac v pomocných profesiách
PREHRAŤ

Drucker: Školy by mali mať od septembra o 4000 ľudí viac v pomocných profesiách

Pozrite si záznam.

Bratislava 17. apríla (TASR) - Od budúceho školského roka by v porovnaní s aktuálnym stavom mal v školách stúpnuť počet osôb v podporných, pomocných profesiách o približne 4000. Po stredajšom rokovaní vlády o tom informoval minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD). Zároveň uistil, že financovanie podporných profesií, medzi ktoré patria aj asistenti učiteľa, je plne zabezpečené.

"Už teraz sú náklady na tieto podporné činnosti financované jednak z európskych fondov, a aj zo štátneho rozpočtu," upozornil Drucker. Dodal, že v prípadoch končiacich sa disponibilných eurofondových zdrojov zabezpečil štát prechod na financovanie zo štátneho rozpočtu. "Môžem teda ubezpečiť aj tých, ktorí boli možno v neistote, či budú pokračovať, že ich financovanie je zabezpečené, navyše stúpne počet asistentov a ďalších pomocných profesií zhruba o 4000," dodal.

V aktuálnom školskom roku podľa jeho slov evidujú v rámci podporných profesií v školách zamestnaných približne 9200 osôb, od septembra by ich počet mal stúpnuť na približne 13.500.