ZÁZNAM: Predstavenie digitálnej charitatívnej akcie NFT Majka Spirita
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Predstavenie digitálnej charitatívnej akcie NFT Majka Spirita

Pozrite si záznam.

WEXO a Majk Spirit predstavili projekt najväčšej digitálnej charity ...


      OTS: WEXO a Majk Spirit predstavili projekt najväčšej digitálnej charity  prvé NFT Majka Spirita
      
      Bratislava 7. októbra (TASR/OTS) - Majk Spirit a autori kryptomenovej platformy WEXO, ktorej služby už využívajú klienti z 57 krajín, dnes predstavili nový spôsob využitia najmodernejších technológií v prospech pomoci ľuďom, ktorí to potrebujú. Zástupcovia platformy WEXO dnes na prezentácii v Bratislave uviedli prvé NFT Majka Spirita. Ide o spoločný projekt známeho slovenského umelca a technologických vývojárov. Na rozdiel od iných NFT (non-fungible token), cieľom tohto mimoriadneho grafického diela nie je obchodná stránka, ale charita.
      
      NFT je nová forma umenia. Umožňuje umelcom monetizovať ich diela. Dáva im nové možnosti a my sme sa rozhodli, že to posunieme ešte ďalej a predstavíme ľuďom NFT ako nástroj, ktorý nám umožňuje pomáhať druhým, opísal nový projekt raper Majk Spirit.
      
      Prvé NFT Majka Spirita, ktorého odhalenie sa konalo za prítomnosti novinárov, vybraných influencerov a youtuberov z kryptomenovej komunity, predstavuje grafické znázornenie rapera. K dispozícii bude 5-tisíc kusov. Prvé tri, vydané v špeciálnej grafickej úprave - diamantové, zlaté a strieborné, sa autori myšlienky rozhodli vložiť do online aukcie. Zvyšné sú určené na predaj. Každý, kto sa zapojí do tejto charitatívnej kampane, či už formou aukcie, alebo priameho nákupu, sa tak stane majiteľom jedného z 5 000 kusov prvého NFT Majka Spirita.
      
      „Okrem pamiatky na ten moment, keď pomohol, každý získava toto originálne digitálne aktívum, vydané v limitovanom počte. Ide o prvú digitálnu charitatívnu akciu na Slovensku s využitím NFT,.“ doplnil myšlienku najväčšej digitálnej charity Milan Božik, CVO WEXO.
      
      Prvé NFT Majka Spirita bude dostupné od 10. 10. 2021 na www.NFT.WexoPay.com
      
      V nedeľu 10. októbra WEXO zaháji elektronickú aukciu prvých troch kusov NFT Majka Spirita v limitovanom dizajne. Súčasne s aukciou bude spustený aj predaj zvyšných 4 997 kusov NFT Majka Spirita. Cena jedného NFT bude 50 eur.
      
      Približne 10 % z tejto sumy predstavujú poplatky za platobnú transakciu (PayPal) a mintovanie NFT na blockchaine Cardano. (mintovanie  prevod diela do digitálnej podoby).
      
      Celý výťažok (zvyšné prostriedky získané z aukcie a predaja prvého NFT Majka Spirita) sa autori myšlienky rozhodli venovať Asociácii pomoci postihnutým APPA v Piešťanoch. APPA je odborné pracovisko, ktoré sa stará o telesne postihnutých ľudí, a poskytuje im všestrannú pomoc na odbornej úrovni.  
      
      „Všetky prostriedky, po odrátaní nutných poplatkov, odovzdáme Asociácii pomoci postihnutým, sú určené pre ich pacientov a rodiny. Ich ľudské príbehy sú veľmi silné a našou snahou je pomôcť im a predstaviť ľuďom nový spôsob, ako vieme pomáhať,“ hovorí Peter Mariš, CSO WEXO.
      
      Cieľom najväčšej digitálnej charity v podobe NFT Majka Spirita je touto formou vyzbierať 250 000 eur a odštartovať tak novú éru využitia NFT.
      
      „Rodiny, v ktorých žije telesne znevýhodnené dieťa alebo dospelý, potrebujú mnoho vecí, o ktorých sa nám, zdravým, ani nesníva: pravidelné rehabilitačné pobyty, špeciálne terapie, zdravotné pomôcky, bezbariérové bývanie, špeciálne upravené automobily. Spoločne im pomôžeme prostredníctvom vyzbieraných financií zabezpečiť lepší, kvalitnejší, ale aj radostnejší život,“ vysvetlila Miriam Juhanesovičová, predsedníčka občianskeho združenia.
      
      Nákup NFT bude jednoduchý, postavený na princípoch, ktoré bežne využívame pri nákupe v e-shopoch. Na pozadí zdanlivo jednoduchého procesu sa však ukrýva novodobá transparentnosť, ktorú ponúka blockchainová technológia. Prvé NFT Majka Spirita je registrované na blockchaine Cardano.
      
       „Nový majiteľ NFT Majka Spirita bude mať svoje dielo v galérii svojho účtu na platforme WEXO. Jeho vlastníctvo sa tak stáva preukázateľné na záznamoch z blockchainu Cardano. Na https://cardanoscan.io alebo na https://explorer.cardano.org, kde sa zapisuje každá transakcia,“ vysvetlil Juraj Farkaš, obchodný riaditeľ platformy WEXO.
      
      
      UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.