HRABKO: Prezidentka nemusí čakať, novú vládu môže vymenovať aj hneď
PREHRAŤ

HRABKO: Prezidentka nemusí čakať, novú vládu môže vymenovať aj hneď

Vyrovnaný rozpočet neberie vážne nikto, ani vláda Ľ. Ódora, ktorá návrh pripravila, povedal J. Hrabko.

Bratislava 12. októbra (Teraz.sk) – Keďže dočasná vláda Ľudovíta Ódora nemá dôveru parlamentu, prezidentka nemusí čakať na ustanovujúcu schôdzu Národnej rady (NR) SR a nový kabinet Roberta Fica môže vymenovať kedykoľvek. Ak by mala k dispozícii návrh zloženia nového kabinetu, tak aj hneď teraz. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Za normálnych okolností by dosluhujúca vláda podala po ustanovujúcej schôdzi parlamentu demisiu, to však dočasný kabinet premiéra Ódora urobiť nemôže. „Pani prezidentka môže vládu odvolať kedykoľvek a vymenovať akúkoľvek inú. Vláda pána Ódora nemôže podať po ustanovujúcej schôdzi parlamentu demisiu, takže niet na čo čakať,“ odpovedal Hrabko na otázku, či má Robert Fico šancu reprezentovať Slovensko na konci októbra na summite Európskej únie už ako premiér.

Samotný podpis memoranda medzi Smerom-SSD, Hlasom-SD a SNS pokladá Hrabko skôr za slávnostný signál určený verejnosti, ale aj hlave štátu o tom, že sa títo politici dokázali rozhodnúť a dohodnúť na vytvorení novej vládnej koalície.

„Pani prezidentka bude podľa môjho názoru vyžadovať aj podpisy najmenej 76 poslancov. Ale je to posolstvo, že Robert Fico dosiahol to, čo na Slovensku nedosiahol nikto predtým a bude po štvrtý krát premiérom,“ konštatoval Hrabko.

Viac čítajte tu.