CHMELÁR: Korunný princ je Kaliňák. HRABKO neverí, Smer bez Fica končí.
PREHRAŤ

CHMELÁR: Korunný princ je Kaliňák. HRABKO neverí, Smer bez Fica končí.

E.Chmelár a J.Hrabko pre TABLET.TV hodnotili voľbu šéfa NKÚ, šance politických strán pred voľbami do NRSR, privatizáciu podielu v Slovak Telekome a iniciatívu EK na zavedenie imigračných kvót.
Bratislava 22. septembra (Teraz.sk) – Aj keď Smer-SD podľa všetkého ustál kauzu Váhostav bez výraznej straty voličskej podpory, jeho preferencie budú v budúcnosti skôr klesať. V diskusnej relácii TABLET.TV sa na tom zhodol rektor Akadémie médií Eduard Chmelár a publicista Juraj Hrabko.

„Vzhľadom na to, aké mala a má rozmery kauza Váhostav, ju Robert Fico z hľadiska taktiky zvládol bravúrne. Iný na jeho mieste by to neustál a na tejto kauze by padla vláda,“ poznamenal Chmelár, podľa ktorého Smer-SD dokázal kauzu prekryť inými témami. Zároveň ale dodal, že podľa neho má Smer svoj mocenský vrchol už za sebou. „Keď bol Smer pri najväčšej sile, priťahoval ľudí ako Sauronovo oko. Ale dnes už Smer dosiahol mocenský strop, už je za zenitom a zdá sa, že je už vybratý aj nástupca Roberta Fica,“ vyhlásil Chmelár. Ocenenie, ktoré za prínos v boji proti terorizmu dostal v USA podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák, podľa neho naznačuje, že v zahraničí považujú za korunného princa Smeru-SD práve jeho.

Viac čítajte tu.